top of page

Projeler

 

 

STAJ PROJESİ

 

Antalya OSB firmalarının kalifiye eleman ihtiyacına çözüm getirmek için geliştirdiğimiz Staj Projesini Temmuz 2018 tarihinde hayata geçirdik. Türkiye'nin en iyi ilk 15 üniversitesinde eğitim gören mühendislik fakültesi öğrencilerinin stajlarını, Antalya OSB firmalarında yapmalarını sağlamak adına kapsamlı bir program hazırladık ve yapılan 350 başvuru arasından 15 öğrenci belirledik. Programa kabul edilen 15 öğrenci, Antalya OSB Bölge Müdürlüğünde düzenlenen tören ile stajlarına başladı. 1 ay sürecek staj programı kapsamında öğrencilerin Bölge firmalarını ve üretim süreçlerini yakından incelemeleri sağlandı, düzenlenen eğitimler ile kişisel gelişimlerine katkıda bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİMÜLASYON ARENASI YARIŞMASI

 

Genç Organize Sanayi Derneği ile Endüstri Mühendisliği Derneği, işletme sorunlarının teknoloji tabanlı çözümleri için ortaklaşa Simülasyon Arenası Yarışması düzenledik.

Endüstri Mühendisi öğrencilerine Antalya OSB'deki fabrikalardan alınan gerçek vakalar üzerinde uygulama yapma fırsatı sunuldu. Antalya'da ilk kez, 13 farklı üniversiteden 48 öğrencinin katılımı gerçekleşecek yarışma, iki etaptan oluştu ve 7 Temmuz'da sona erdi.

 

 

 

 

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İLE İŞBİRLİĞİ PROJESİ

 

Derneğimiz, Manisa Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Antalya OSB’nin ikinci kuşak sanayicilerinden oluşan Genç Organize Sanayi Derneği, Manisa Organize Sanayi Bölgesine inceleme gezisi düzenledi. Dernek Başkanımız Canan Gürkan önderliğinde gerçekleşen geziye, Başkan Yardımcımız Simay Şahinyılmaz, Genel Sekreter Elçin Ekici Öztürk ve 17 dernek üyesi katıldı. 2 gün süren gezi kapsamında Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün gerçekleştirdiği faaliyetler ve katılımcılara sundukları hizmetler hakkında bilgi alan dernek üyeleri, Bölgede üretim yapan ve her biri kendi sektörünün öncü markaları olan Vestel, Bosch, Standart Profil, Etkin Plastik ve Sipil Plastik firmalarını da ziyaret ederek üretim süreçlerini yerinde inceledi. Antalya OSB’nin ikinci kuşak sanayicilerinin ev sahipliğini, Manisa OSB Başkan Danışmanı Nihat Akyol üstlendi.

‘AMACIMIZ GENÇ VE DİNAMİK OSB’LER’

Genç Organize Sanayi Derneği Başkanı Canan Gürkan “Türkiye’de daha genç, daha dinamik organize sanayi bölgeleri için genç kuşakların bir araya gelip çalışması, proje üretmesi çok önemli. GençOSD olarak 3 yıldır bunu başarı ile gerçekleştiriyoruz” dedi. Diğer Organize Sanayi Bölgelerini ve sektöründe önemli rol oynayan firmaları ziyaret ederek, organize sanayi bölgeleri içerisinde Türkiye’de ilk defa gerçekleştirdikleri genç kuşakların kurduğu dernek oluşumunu anlatan Gürkan, bu oluşumun ülkemiz genelinde yaygınlaşmasını ve karşılıklı fikir alışverişleri yaparak iş birliklerini arttırmak istediklerini belirtti.

OKULU DA ZİYARET ETTİLER

Yapısı ve vizyonu ile Türkiye’de başka bir örneği bulunmayan GençOSD’nin sürdürdüğü çalışmalara büyük bir ilgi gösteren Manisa OSB yetkilileri, kendi bölgelerinde de benzer bir projeyi hayata geçirmek istediklerini belirtti. Heyet iki günlük ziyaretlerini, Özel Manisa OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirdikleri temaslar ile noktaladı.

STAJ P 2.png
STAJ P.jpg
SİM P.png
VESTEL.gif
bottom of page